Uitslag Kerstactie 2025
Elk jaar bedanken wij met Kerst de zorgverleners waarmee we samenwerken. Sinds 2024 doen wij dit anders. Een groot...
Het hele jaar door kunnen onze relaties – secretaresses, artsen en therapeuten – goede doelen met ons delen. Ook klanten mogen meedoen. In dit bericht lees je welke mooie initiatieven wij steunen.
Zo doneren wij bijvoorbeeld 500 euro aan de HandbikeBattle 2026. Elk jaar doet een team van (ex)-revalidanten mee aan deze 21 kilometer lange klim in Tirol! Zij worden begeleid door een professioneel team van Tolbrug. Er is geld nodig om de voorbereidingen, organisatie en het verblijf rondom deze uitdaging mogelijk te maken.
Meubilair voor dagbehandeling Jonge mensen met dementie
Collega’s van het JBZ dragen hun collega Gerdien Beenhakkers een warm hart toe. Een heel mooi gebaar vinden wij. Gerdiens partner komt namelijk op de Dagbehandeling Jonge mensen met dementie in Rosmalen. De dagbehandeling is bezig met het vernieuwen van hun meubilair. Vanuit onze Kerstactie doen wij een bijdrage van 500 euro aan lockers, zodat de cliënten hun spullen netjes en veilig kunnen opbergen.
Onze klant Juliette (rechts) laat zich niet tegenhouden door haar onderbeenamputatie. Met haar prothese – en een flinke dosis lef – doet ze aan indoor- en outdoor skydiven. Intussen heeft ze bijna honderd sprongen in de buitenlucht gemaakt. Onder andere met Sabrina (links) traint ze voor het competitieseizoen van 2026 en doet ze mee aan wedstrijden van Handifly Race World Series en ISR Grand Prix. Een dure sport die niet mogelijk is zonder sponsoring. Daarom doneerden wij twee wedstrijdpakken, waarin Juliette en Sabrina intussen al goud en zilver mee te pakken hebben.
Dit jaar heeft Serious Request als goede doel: Spieren voor Spieren. Een prachtig doel, alleen al omdat er in Nederland 20.000 kinderen met een spierziekte zijn. Mede doordat het Glazen Huis in Den Bosch staat, zijn veel collega’s uit het Jeroen Bosch Ziekenhuis ook met deze actie bezig. Twee medewerkers van de Tolbrug vroegen een bijdrage voor dit sympathieke doel. Naar aanleiding van hun inzending doneren wij 500 euro.
Ook onze eigen collega’s lieten zich inspireren en zamelen geld in voor Spieren voor Spieren. Dagelijks zien wij mensen met problemen door spierziekten. Daarom zetten wij onze 3D-printers in voor Spieren voor Spieren door kersthangers te printen. Deze mini-prothesen en mini-orthesen verkopen wij voor 9 euro per stuk.
Lees meer en doneer via deze link. Doneren kan natuurlijk ook zonder een hanger te kopen. Elke bijdrage is welkom.
De afgelopen vier jaar fietst revalidatiearts Anneke van Druenen regelmatig met haar vader op de duofiets. Anneke’s vader is dementerend, maar nog steeds een echte wielrenfanaat. Hoe mooi is het dan om samen nog van het fietsen te genieten!? De organisatie Fietsmaatjes maakt dit mogelijk en zorgt onder andere voor het onderhoud en de reparatie van de duofietsen. Met een bijdrage van 250 euro steunen wij deze groep vrijwilligers, zodat er nog veel veilige en gezellige kilometers gefietst kunnen worden.
BeterBoek kinderen Viecuri Venlo
Dit jaar dragen we 250 euro bij aan de 13e editie van het Beterboek van het ViecCuri Medisch Centrum in Venlo. Het Beterboek is een educatief en speels doeboek dat kinderen krijgen bij een ziekenhuisopname om hen spelenderwijs te vertellen over het ziekenhuis en hun behandeling. Het helpt angst en onzekerheid te verminderen door uit te leggen wat er gebeurt. Daarnaast staan spelletjes en kleurplaten in en ruimte om zelf te schrijven en te tekenen. Kinderen mogen het boek na hun opname mee naar huis nemen om hun herinneringen te bewaren.
Hartenwens – Koraal Op de Bies
Bij Op de Bies in Landgraaf kunnen jong volwassen zelfstandig of begeleid wonen. Naast fijn wonen worden zij geholpen met een waardevolle dagbesteding en denken de zorgverleners mee over de toekomst. Een toekomst waarin misschien wensen liggen die voor anderen al vanzelfsprekend zijn of lijken. Om wensen mogelijk te maken organiseert Op de Bies elk jaar een Kerstweek. Een sfeervolle week met verschillende activiteiten en het doel om geld te verzamelen. Wij doneren een bedrage van 250 euro als bijdrage aan de Kerstweek of om een individuele hartenwens in vervulling te laten gaan.